Saç ekimi fiyatları ve saç ekimi doktorları – En iyi 5 fiyat

Saç ekimi

Seyrek saçlardan ya da saçsızlıktan bıkıp saç ekimi yaptırmaya mı karar verdiniz? Bütün korkularınızı bir kenara koyup ektirme işlemi yaptırmak mı istiyorsunuz? Saç ekimi konusunda araştırmalara başladıysanız saç ekimi fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmanız da en doğal hakkınız tabi ki. İşte bu yazıda saç ekimi fiyatları ortalama ne kadardır, saç ekimi fiyatları 2016 yılında nasıldı gibi soruların cevaplarını öğrenmenin yanı sıra saç ekimi fiyatları 2017 yılında ne olacak üzerine ayrıntılı bir inceleme bulacaksınız.

Özelikle saçsız erkekler tarafından belki de en iyi çözümlerden biri olan saç ekimi güzel ülkemizdeki bir çok sayıdaki saç ekimi merkezi tarafından başarıyla uygulanıyor. Öyle ki bazı merkezler ekilen saçların dökülmeyeceğine dair garanti belgesi bile verebiliyor. Evet yanlış okumadınız geçenlerde internet üzerinden danıştığım merkezlerden birinin müşteri temsilcisi ekilen saçlar için garanti verdiklerini ancak önceki saçlar için sadece iyileştirme işlemleri yaptıklarını ve onların dökülmeyeceği konusunda kesinlik olmadığını yazdı. Başarı oranını sorduğumda ise % 93 oranında memnun edici sonuçlar olduğunu belirtti.

Saç ekimi fiyatları

Hiç şüphesiz doktora ya da saç ekimi merkezinin uyguladığı yöntemlere ve politikalara göre saç ekimi fiyatları da değişiklik gösterebilir.  Benim iletişime geçtiğim merkezlerden biri tek seans için iki bin yedi yüz elli lira talep ettiklerini ve bu fiyatın herkes için aynı olduğunu belirttiler. Peki ama saç ekimi fiyatları neye göre, hangi kriterlere göre belirleniyor?

Bir makalede Amerika’da bu iş için 5000 ile 15000 $ arasında ücretler alındığını okumuştum. Gerçekten şok geçirdim bu saç ekimi fiyatları ile ilgili bu bilgiyi görünce. Ülkemizde bu kadar uçuk fiyatlara hiç rastlamadım.

Saç ekimi fiyatları üzerinde etkili olan faktörler

Şimdi lafı hiç uzatmadan saç ekim fiyatları nasıl belirleniyor ona bir göz atalım. İşte saç ekimi fiyatlarını belirleyen kriterler aşağıya sizin için listelelendi:


Greft sayısı,

Baştaki saçsız bölge alanı,

Kullanılan saç ekim tekniği,

Saç ekimi tekniğinin orijinalliği veya diğer merkezlerde uygulanıp uygulanmaması,

Seans sayısı,

Her seansta yapılan işlemin süresi,

Kel bölge alanı,

Seyrek saç yoğunluğu

Saç rengi,

Saç tipi


Yukarıda belirtilen faktörlere bağlı olarak saç ekimi fiyatları belirlenebilmektedir.

Gerek yabancı gerekse ulusal yayınlarda saç ekimi için “surgery” Türkçe ifadesiyle ameliyat ya da operasyon kelimeleri geçmektedir. Bu bağlamda söz konusu faktörlerin bazılarının bu listede olması hem etik hem de mantıklı gözükmüyor denilebilir.

Saç ekimi fiyatları değerlendirmesi

Esasen saç ekimi fiyatları belirlenirken seans sayısı dışında verilen faktörler yukarıda ifade edilen kategori bağlamında değerlendirilebilir. Başka bir ifade ile greft sayısı, seans süresi, saçsız bölgenin alanı ve seyrek saç yoğunluğu gibi faktörler bizce çok mantıklı gibi gelmiyor. Bu tür kriterlerin öne sürüldüğü merkezlere mesafe ile yaklaşmak gerekebilir.

Saç ekimini zorlaştıran ve bu nedenle de saç ekimi fiyatları üzerinde önemli değişikliklere yol açan veya bu tür bir algıya sebep olan bir diğer faktör de saç rengidir. Renk faktörünün devreye sokulması biraz daha mantıklı geliyor araştırma yapan insana.

Saç ekimi fiyatı üzerinde etkili olabilecek ya da etkili olduğu iddia edilen bir diğer faktör de saç tipidir. Örneğin saç ekimi düz saçlarda daha kolay olurken, kıvırcık ya da kendiliğinden kıvrık ve dalgalı saçlarda daha zahmetli olduğu şeklinde bir tez vardır.

Saç ekimi konusunda fiyat bilgisi arıyorsanız en az 2500 lirayı gözden çıkarmanız gerekebilir. Bizim iletişime geçtiğimiz merkez tek seansı 2750 liraya yapıyormuş. Genelde çoğu kişi için de tek seans yeterli olup ikinci bir seansa gerek kalmıyormuş.

Saç ekimi fiyatları incelemesi

Saç ekimi fiyatları konusunda vereceğiniz en doğru karar iyi bir saç ekimi merkezine başvurmak olmalıdır. Onlarla iletişim kurduğunuzda ameliyatın fiyatını size söylemek için ya muayeneye çağıracaklar ya da sizden başınızın fotoğraflarını çekmenizi isteyeceklerdir. Fotoğraf yollandıktan sonra saç ekimi merkezi uzmanı inceleme yaparak size geri dönüş yapacak ve saç ekimi fiyatları ortalama ne kadardır konusu hakkında size bilgi verecektir.

Bizim yaptığımız araştırmalara göre saç ekimi fiyatları genellikle 2500 lira ile 7500 lira arasında değişebiliyor. Ancak 10000 lira ya da 15000 gibi fiyat isteyenler de yok değil. Umarız hiç saçlarınız dökülmez ve bunlara gerek kalmaz. Bu yazıda saç ekimi fiyatları ne kadardır sorusunun cevabını öğrenmiş oldunuz. Ancak yine de merak ettiğiniz soruları aşağıdaki yorum formunu kullanarak uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın