Burun estetiği fiyatları | En ucuz ve en pahalı 10 doktor

Burun estetiği

Burun estetiği fiyatları ne kadardan başlıyor? Burun estetiği fiyatı hangi kriterlere göre belirleniyor? Bu doktoru çok sevdim ancak fiyatı çok mu uçuk? Burun estetiği fiyatları ile ilgili ayrıntılı bir inceleme burada.

Sadece kadınların değil aynı zamanda erkeklerin de merak edip yaptırmayı düşündüğü özellikle kemerli burun gibi bozukluklar ile nefes alma problemlerinin de tedavi edilebildiği burun estetiği ile yaklaşık 3 saatte hayal ettiğiniz buruna sahip olabilirsiniz.

Burun estetiği fiyatları

Burun estetiği olmaya karar verildiğinde merak edilen en önemli konuların başında operasyon sonrasında memnuniyet durumu gelmektedir. Burun estetiği olmak isteyen biri öncelikle estetik cerrahın tecrübesine, nasıl bir iş çıkaracağına bakar ya da bakmalıdır.

Burun estetiği olmak isteyen biri doktorun tecrübesinden emin olduktan ya da yaptığı görüşmeler sonunda kafasındaki endişeleri giderdikten sonra en önemli konu bu operasyona ödenecek olan fiyatlardır. Şüphesiz ki burun estetiği fiyatları doktordan doktora değişiyor ve her doktorun burun estetiği fiyatı için belirlediği kriterler farklılık gösteriyor.

Burun estetiği fiyatları 2017

İnsanların en karakteristik organlarının başında hiç şüphesiz ki burun bölgeleri gelmekte. Bundan dolayı geçmiş dönemlerde insanların büyük bir kısmı bu konuya ağırlık vermekte ve burnunu tam anlamıyla istemiş olduğu şekle sokabilmesi adına oldukça uzun bir süredir bu konu ile alakalı oldukça ciddi araştırmalar yapıyorlar. Bu araştırmalarda temel amaçların başında büyük bir kısmı için fiyat geliyor. Halbuki bu konuda yalnızca fiyat konusuna ağırlık verilmesi durumunda ortaya çıkacak olan sonuçlar, tahmin edilenden çok daha kötü olabilecektir. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına her zaman öncelik burun estetiği doktorlarına verilmelidir.

Burun estetiği fiyatları nasıl belirleniyor?

Son dönemlerde insanların bu konuda çok daha fazla bilinçlenmeye başlaması ile beraber artık operasyondan önce burun estetiği doktorları ile alakalı oldukça ciddi araştırmalar yapılmakta. Araştırmalarda öncelik ise hiç şüphesiz ki doktorun kalitesi ve daha öncesinde bu konuda yapmış olduğu çalışmalar olmakta. Özellikle son zamanlarda meydana gelen gelişmeler ile beraber oldukça farklı teknikler ile operasyon öncesinde insanların akıllarında bu konu ile ilgili herhangi bir soru işaretinin oluşmasının da önüne geçilmiş oluyor. Bazı hastalar burun estetiği doktorları ile iletişime geçtikleri zaman yakınlarından birinin ya da bir ünlünün fotoğrafını getirerek bu fotoğraftaki burun modelinin aynısı istediklerini belirtiyorlar. Ancak herkesin burun yapısı farklıdır ve burundaki karakteristik özelliğin doğru olarak belirlenmesi gerekmektedir.

burun estetiği fiyatları 2017

Esasen burun estetiği doktorları ile yapılacak olan görüşmelerde başkalarının burun yapısından ziyade kendi yüz tiplerine ve ifadelerine en iyi şekilde yakışacağına inanılan burun yapımının gerçekleştirilmesi, sonuçların arzu edildiği tarzda oluşturulması adına büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Burun estetiği fiyatları muayene

Kimi estetik cerrahlar muayene için bile ücret talep ederken, çoğunluk ise genelde muayene için ücret almıyor. Bazıları da muayene ücretlidir ancak ameliyat olmaya karar verirseniz ameliyat ücretinden düşülecektir diyebilir. Bizce burun estetiğinde muayene ücretsiz olursa bu hem hasta için hem de estetik cerrah için faydalıdır. Öyle hastalar var ki muayene ücretli olduğu için o doktorla görüşmek istemiyor. Belki de o kişi ameliyat olacaktı. Bazıları da muayene ücreti veremeyen ameliyat ücretini nasıl verecek diye düşünebilir? Bu anlayış pek doğru değildir. İnsanlar estetik olmak için dişinden tırnağın artırıp para biriktirmeye çalışıyorlar. O nedenle muayene ücreti vermemek onlar için çok önemli olabilir.

burun estetiği fiyatları

Burun estetiği fiyatları için kriterler 

Herkesin bu konuda farklı gereksinimleri bulunmaktadır. Konusunda uzman olan doktorlar, yapacakları incelemelerden sonra hastanın eğer varsa öncelikli olarak burun bölgelerindeki sorunların giderilmesi adına gerekli olan çalışmaları yapmak adına incelemelerde bulunurlar. İnceleme esnasında insanlar akıllarında yer edebilecek olan her türlü soru işaretini doktora sorması, başarılı bir operasyonun yapılması adına büyük bir adımın atılmasına yardımcı olunacaktır.

Bu detayların bir tanesinin bile eksik olması demek, burun estetiği fiyatları konusunda değişimlerin kendini göstermesine sebep olabilmektedir. Şimdilerde yapılacak olan en ufak bir araştırmada dahi görülebileceği üzere burun estetiği fiyatları geniş bir yelpaze üzerinden değerlendirilmektedir. Ancak ilk defa yapılacak olan burun estetiğinin fiyatları, revizyon yapılacak olan operasyonun fiyatına oranla çok daha uygun olacaktır. Çünkü revizyon amaçlı yapılacak operasyonda bir önceki operasyonun beraberinde getirmiş olduğu kötü sonuçların giderilmesi adına bir dizi işlem yapılması gerekecek ve bu işlemler tıbben oldukça zor olmasının yanı sıra zaman alacak olan bir işlem olarak da bilinmektedir. Bundan dolayı herhangi bir revizyonun ortaya çıkmaması adına mutlaka doktor seçimine büyük özen gösterilmeli ve tek bir operasyon ile istenilen sonuçların alınması sağlanmalıdır.

burun estetik fiyatları 2017

Yapılacak araştırmalarda burun estetiği fiyatları içerisinde operasyon esnasında işlem yapılması gereken bölgelerin sayısı yani kıkırdaklar, burun kemiği, burun kemeri, septal kıkırdaklar ve burun deliği gibi operasyonun yapılması gereken bölgelerin sayısında kendini gösterecek olan artış aynı şekilde fiyatta da farklılaşmanın sebepleri içerisinde kendine yer bulmaktadır.

En iyi burun estetiği doktorlarının incelemesi yapılırken mümkünse daha öncesinde bu doktorların yapmış olduğu çalışmalarına bakılmalıdır. Bu incelemede burunların önceleri ve sonralarındaki farkların nasıl olduğu, görünüşün yanı sıra işlevlerin nasıl olduğu, herhangi bir sorunun kendini gösterip göstermediği gibi tüm durumların incelenmesinden sonra artık doktor seçimi yapılacak; doktor tarafından yapılacak olan muayeneler ile beraber de operasyona hazırlanılacaktır.

Burun estetiği fiyatları 2017

Burun estetiği fiyatları 2016 yılında 3000 TL ile 20000 TL arasında değişiklik gösterirken, 2017 yılında bu fiyatlar 5000 TL ile 25000 TL aralığına yükselmiş bulunuyor. Burun estetiği en kalitesiz yerlerde bile 5000 TL ile yapılabiliyor. Bu durumun ortaya çıkmasında hiç şüphesiz bir standardın olmaması etkili oluyor. Her estetik cerrah kendi belirlediği fiyata göre ameliyat yapıyor. Burun estetiğinin yapıldığı hastanenin lüks olup olmaması gibi faktörler fiyatların belirlenmesinde çok etkili gibi gözükse de aslında fiyatın belirlenmesinde asıl belirleyici estetik cerrahının bu konudaki inisiyatifidir.
burun estetiği fiyatları 2016

Aslında burun estetik fiyatları 2017 yılında çok fazla bir artış göstermiş değildir. Yukarıda bahsedilen fiyat aralığının uç noktaları arasında bir değişim yaşanmış olabilir. Başka bir ifade ile en düşük ücretler talep eden estetik cerrahlar ile uçuk ücret talep eden doktorların ameliyat ücretleri artış gösterdi. Bu iş için makul ücret talep edenlerin ücretleri ise normal bir artış içinde ya da sabittir. Fiyatlar ne kadar yükselirse bu operasyonun yapılma olasılığı da o kadar azalıyor. O nedenle burun estetiği fiyatları artış içinde olursa bu hem hasta hem de doktor açısından olumsuz bir durum oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın